• Palkmajad

  Ökoehituse OÜ toodab palkmaju kantpalgist, mis valmistatakse täisautomaatsetel ja arvutijuhtimisel toimivatel tootmisliinidel Hundegger ja Auer. Palkmajad toodetakse kas massiivpalkidest või liimpalkidest. Massiivpalgid (nn fressprussid) on naturaalsed kandiliseks freesitud palgid, millest valmistatava seinapalgi tüüpiline paksus on kuni 152 mm. Liimpalgid on hööveldatud ja kuivatatud puitlamellide kokkuliimimisel valmistatud seinapalgid, mille paksus varieerub vastavalt kasutatavate lamellide paksusele ja arvule 88 mm-st tüüpiliselt kuni 240 mm-ni.  

  Ökoehituse poolt toodetavate palkmajade seinapaksused jäävad tavapäraselt vahemikku 70 mm – 240 mm, kuid tehnoloogiline võimekus on olemas nii õhema kui paksema seinaga palkmajade tootmiseks.

  Ökoehituse poolt toodetavate palkmajade seinapaksused ja seinapalkide profiilid on alljärgnevad.

  Liimpalkmajade seinapaksused ja seinapalgi profiilid

  Ökoehituse_liimpalgi_profiilid_2013

   

  Massiivpalkmajade seinapaksused ja seinapalgi profiilid

  Massiivpalkmajade seinapaksused

   

  * Joonistel on toodud Ökoehituse poolt standardlahendusena pakutavad seinapaksused ja profiilid. Vastavalt kliendi soovile pakume ka alternatiivseid seinapaksusi ja profiile. 

   

  Palkmajade seinaosa erinevate nurgatüüpidena pakume klassikalist ristnurka, puhasnurka ja linnanurka. 

   

  Klassikaline ristnurk Puhasnurk Linnanurk
  Ristnurk_palkmaja Lühinurk_palkmaja Linnanurk_palkmaja

    

  Palkmajade soojustamiseks kasutame palkide vahel ja tappides vastavalt kliendi soovile kas linavilti, klaas- või puitkiudvilla, isepaisuvaid tihendeid või muid tihendusmaterjale. Lisaks on võimalik palkmaja lisasoojustamine nii väljast kui seestpoolt täiendava soojustusmaterjaliga.

   

  Ökoehituse AS omab Eesti Puitmajaliidu poolt väljastatud kvaliteedisertifikaati palkmajadele – kõik meie palkmajad on toodetud vastavalt Eesti Puitmajaliidu standarditele.

   

  Külastage erinevate lahendustega tutvumiseks meie tehtud tööde kataloogi või saatke meile päring!