• Karkassmajad

  Puitkarkassmajad ehitatakse viisil, kus seinad ehitatakse vertikaalsetest postidest ja neid siduvatest horisontaalsetest vöödest. Karkass täidetakse soojustusmaterjaliga ja suletakse mõlemalt poolt.

  Ökoehituse poolt toodetakse puitkarkassmaju tehnoloogiliselt peamiselt kahel viisil – “pre-cut” puitmajadena ja “post&beam” puitmajadena

  “Pre-cut” puitkarkassmajade puhul toodetakse tehases valmis mõõtu järgatud, tapitud ja markeeritud paigaldusvalmis konstruktsioon (nii seina- kui katusekonstruktsioon), mille püstitamine ehitusplatsil toimub paigaldusjooniste alusel. Taolise eelvalmistatud ja markeeritud konstruktsiooni püstitamine võtab kogenud spetsialistidel keskmise elumaja puhul aega ca 3-4 päeva. 

  Pre-cut” lahendusena on võimalik tehases valmistada ka palkmaja siseseinud, teise korruse seinu või katusekonstruktsioone.

  “Pre-cut” meetodi eeliseks on materjali kvaliteet, detailide kokkusobivuse täpsus ning ehitusprotsessi kiirus, mis minimeerib ilmastikuoludest tekkida võivaid negatiivseid mõjusid konstruktsioonidele. 

   

  Pre-cut puitkarkassmaja kandekonstruktsioon:      

  Post&beam puitkarkassmaja kandekonstruktsioon:

  Pre-cut timberframe house_3D Post&beam house_3D_wooden frame

  “Post&beam” majade puhul valmistatakse puitkarkassmaja seinte kandekonstruktsioon massiivsete liimpuidust postide ja talade omavahelisel ühendamisel. Tulemuseks on väga tugev ja stabiilne konsktruktsioon, mis on ka visuaalselt atraktiivne. Ühendused tehakse tavapäraselt “kalasaba” tappidega, kuid kasutatakse ka teisi konstruktsiooni piisavat jäikust tagavaid ühendusi.

  Postide ja talade vahelised avad täidetakse peale põhikarkassi valmimist meelepäraste elementidega. Siinkohal on väga erinevaid võimalusi alustades klassikalisest puidust ja lõpetades suurte klaas- ja kivipindadega.

   

  Külastage erinevate lahendustega tutvumiseks meie tehtud tööde kataloogi või saatke meile päring!